Чукча влиза в магазин за техника и пита:
- Имате ли цветни телевизори?
- Да, разбира се.
- Ами дайте ми тогава един зеленичък, ако обичате.
Чукча пише писмо вкъщи:
"Здрасти брат ми, пристигнахме благополучно. Квартирата, в която се настанихме е чудесна, даже има и пералня машина, само дето работи странно. Сложих аз дрехите в дупката, дръпнах въжето, потече водата, а дрехите изчезнаха някъде. Времето е хубаво, за последната седмица само два пъти валя дъжд. Първият път за четири, а втория за три дни. Жената чака дете, но не знае още - момче или момиче ще бъде, тоест не знаем чичо или леля ще ставаш.
Много поздрави.
Твоят брат.
P.S. Исках да ти пратя малко пари, ама вече залепих плика.
Най-новото изобретение на Научния Институт на Чукотка - фенерче на слънчеви батерии…
Знаете ли защо чукчата не си купува кола - защото в колата има три педала, а чукчата има само два крака.
Понеже много се говорело за чукчите, журналист отива в тяхно селище за интервю. Гледа един чукча седи пред къщата и започва да го разпитва:
- Как минава един ваш ден?
- Ами… Сутрин убива елен - хубаво месо! На обед убива мечка - хубава кожа! Вечер убива геолог…
- Защо?
- Хубава водка!
Отишъл чукчата на екскурзия в Африка. Връща се след един месец и съплеменниците го разпитват:
- Видя ли някоя зебра?
- Видях.
- И как изглежда?
- Нали сте виждали северен елен?
- Виждали сме.
- Ами, като елен, само че черно-бяло.
- А жираф видя ли?
- Видях.
- И как изглежда?
- Нали сте виждали северен елен?
- Виждали сме.
- Ами, като елен, само че с много дълга шия и на петна.
- А крокодил видя ли?
- Видях.
- И как изглежда?
- Нали сте виждали северен елен?
- Виждали сме.
- Е, северния елен няма нищо общо с крокодила.
Един чукча се помолил на един пилот на самолет на да го откара до неговото село. Пилотът се съгласил, но го предупредил, че там няма летище и ще трябва да скочи от 150 м височина. Когато наближат селото, пилотът извикал:
- 150 м! Скачай!
Чукчата скочил, а помощник-пилотът попитал:
- Защо го излъга? Та ние сме на 1550 м!
Главният пилот отговорил:
- Предният път пак качих така един, само че той като скочи, 15 се качиха на неговото място - после цял ден ги карах по селата.
На чукчите в тундрата им подарили вагон. След месец се поинтересували как живеят в него.
- Добре - отвърнали чукчите - само на вратата на тоалетната има надпис: "Забранено използването във време на престой!", та затова, когато някой влезе там, на всички ни се налага да бутаме вагона из тундрата…
Върви си чукчата по улицата и намира огледало. Вдига го, поглежда в него и възкликва:
- Я! Мое е!
Чукчата отива войник. Като го знаят какъв е, го пращат някъде, където няма да борави с оръжие. Слагат го пожарникар. След два дена командирът на пожарникарите се оплаква на шефа си:
- Чукчата е в болница, ранен.
- Е как бе, не взехте ли мерки да го пазите?
- Взехме. На върха на стълбата написахме "Стоп!". Обаче се оказа, че той чете бавно…