Буш и Путин договарят съкращаване на ядрените си ракети.
Путин започва:
- Джордж, аз мисля, че ще е добре да съкратя ракетите си наполовина.
- Чудесно Володя, и аз мисля да съкратя ракетите си наполовина.
В този момент се обадил Осама:
- Ха здрасти, загряхте най-после, че е най-лесно със самолет.
Ученици в дипломатическото училище. Сръбчето се заяжда с американчето.
- Знаеш ли каква армия имаме?
- Ние имаме хиляда пъти по-голяма!
- А знаеш ли какви самолети имаме?
- Ние имаме хиляда пъти повече!
- Да ама вие американците нямате История!!!
Американчето си погледнало часовника и казало:
-Вие още малко няма да имате География!
Горбачов поканил Рейгън на гости в Москва. Пристигнал той. Всичко имало в изобилие - девойки, хайвер, водка…
На сутринта Рейгън казва:
- Слушай, приятел, а има ли в Москва река? Да се изкъпем!
- Абе, има, ама е забранено да се къпеш в нея.
- Стига бе! Нали ти си главният тука?
- Ами добре, да вървим тогава…
Изкъпали се в реката. Тръгнал да излиза Горбачов от водата, а срещу него пазача.
- Ти що се къпеш тука, бе? Нали знаеш, че е забранено? Сега ще платиш глоба!
Горбачов:
- Ама аз съм Горбачов!
Пазачът:
- Да бе, как пък не! Сигурно оня дето е в реката, като излезе ще каже, че е Рейгън…
На един чукча му подарили Камаз. След два месеца отиват при него и го питат харесва ли му.
Онзи казва:
- Много е гот, гледам си залеза на топло, имам си и клаксон, само че има един сериозен проблем.
- Какъв, бе, чукча? - питат го с изненада.
- Абе много бавно го теглят тия кучета!
Един руснак заседнал в снега в Чукотка. По едно време минава един чукча, и руснака започва
да се моли:
- Чукча, кажи ми как да се измъкна, ще ти дам каквото поискаш.
Чукчата се замислил, и казал:
- Добре бял човек, ще ти кажа как, но ми направи свирка!
Руснака, нали няма избор, стискал съби и треперел, но направил свирка.
Чукчата тръгнал усмихнат да си върви, а руснака се развикал:
- Хей, нали ще ми кажеш как да се измъкна!
- А, да! Съвсем забравих. Ами слушай сега - трябва ти трактор.
На един чукча му се налага да остане да спи в хотел в далечен град. Отива на рецепцията и пита за стая. Те му отговарят, че нямат свободна. Той много се ядосва, защото няма къде другаде да спи. Тогава му казват, че има едно двойно легло в една стая, но на него спи една проститутка. Съгласява се чукчата да отиде да спи там. Ляга си той до проститутката и след малко той започва да прави: "Бр-р-р-р. Б-р-р-р" като малките деца, прокарвайки пръст през устните си. Проститутката му казва:
- Спри да правиш така.
Но той продължава. Това се повтаря още няколко пъти и накрая проститутката се разкрещява:
- Ако не спреш с това б-р-р б-р-р ще извикам охраната и ще те изхвърлят.
Той спира. Проститутката била много красива - с големи гърди, хубав задник и т.н. Минава половин - един час и тя го пита:
- Мммммм иска ли ти се да го направиш.
Той отговаря:
- Да.
- Много ли ти се иска?
- Да.
- Ама наистина много?
- Да, да.
- Добре, но можеш да го направиш само веднъж.
И той:
- Б-р-р-р-р.
Чукча в голям московски магазин на щанд за бельо:
- Какво това?
- Слипове - отговаря продавачката
- А защо?
- Ами по-топло и по-хигиенично е със слип.
Купува чукчата и обува. Решава да се изака в тундрата, но забравя да свали слиповете. Поглежда зад себе си и казва:
- Вярно, по-хигиенично!
Сяда върху елена и казва:
- И по-топло… права беше жената!
Чукчата се появил в селото с джинси. Всичките чукчи веднага го наобиколили:
- Защо си с джинси?
- Ами значи, искам всяка въшка да си бяга по собствена пътечка.
Чукча се връща вкъщи от Москва. Събира цялото село и казва:
- Чукча бил в Москва. Чукча умен станал. Вие знаете ли: Оказва се, че Карл, Маркс, Фридрих, Енгелс не са четири човека, а двама, а пък "Слава на КПСС" въобще не е човек.
По тази причина се налагат промени. Значи! От днес скулптурната група "Карл, Маркс, Фридрих, Енгелс" ще се нарича "Карл Маркс, Фридрих Енгелс и приятели", а едноименното стадо се намалява с два елена…
Двама чукчи си говорят.
- Абе според теб кой е най-бързия транспорт? - пита единият.
- Тролеите. - отговаря другият.
- И защо така мислиш?
- Ами виж го само как върви като е вързан, представяш ли си какво ще е ако го отвържат!