Двама чукчи на леден блок. Единият нещо яде.
- Какво ядеш?
- Шоколад.
- А защо така гадно смърди?
- Ям го за втори път.
17 чукчи отиват на кино. Разпоредителят на входа ги пита:
- Защо сте толкова?
- Как защо? Нали вие сте написали там - "До 16 забранен".
Чукчите обявили война на китайците. Китайците дълго търсили на картата къде да намерят враговете си, най-после избрали някаква точка на Чукотка и отишли да видят какво става. Пристигат и виждат три юрти. Влизат в едната и питат:
- Вие чукчи ли сте?
- Да!
- Че как искате да воювате с нас? Ние сме милиарди!
- Да бе, голяма глупост беше да ви обявяваме война! Къде ще ви погребваме толкоз народ?
Чукча се вози на такси в Москва. Кара го таксиметърджията до адреса и на брояча пише 4 рубли. Чукча дава две рубли и тръгва да слиза от колата.
- Ей чакай малко бе - извикал след него шофьорът - Защо ми даваш 2 рубли, а не 4?
- А ти какво, не пътува ли и ти с мене?
Чукча се опитва да влезе в дискотека с котка под мишница.
- А това животно защо го мъкнеш?
- Казаха, че без мацка не пускат.
- Постоянно ми се налага да се бия за женската чест!
- Защо така?
- Без бой не ми се дават.
След дълъг ловен ден, на вечерта старшия авджия вика колега:
- Тук ли са всички?
- Всички са тук!
- Слава Богу! Значи, все пак съм уцелил някакво животно.
- Не ме нервирайте! Скоро няма да има къде да крия труповете!
Надгробна епитафия:
"Знаех си, че така ще стане."
Заради незагасена цигара в склада за пиротехника, десет дена по-рано започна празничната новогодишна заря.