Проститутка поглежда през прозореца и вижда един чукча - потропва нетърпеливо на тротоара и поглежда към публичния дом. Подвиква му:
- Какво чакаш, идвай!
- Чакам червения фенер да светне зелено че да пресека улицата.
Двама чукчи се качват в автобуса. Първият пита шофьора:
- Извинете, с този автобус мога ли да стигна до гарата?
- Не.
Вторият чукча:
- А аз?
Седят чукча и жена му.
Жената:
- Я, бял мъх лети…
Чукчата:
- Сняг се нарича.
Жената:
- Скоро железни птици ще прелетят.
Чукчата:
- Вертолети се наричат.
Жената:
- С тях ще дойдат хора… Теб ще те напият с огнена вода, дъщеря ти ще изнасилят, мен ще изнасилят, теб ще изнасилят…
Чукчата:
- Геолози, експедиция се наричат…
Чукча се подписва и поставя три кръста. Питат го:
- Така, първият кръст за името, вторият за фамилията, а третия за какво е?
- Кандидат на науките!
- Какво правят чукчите, когато е студено?
- Слагат една свещ в центъра на палатката и се нареждат в кръг около нея.
- А какво правят, когато стане още по-студено?
- Запалват свещта.
Руска експедиция се заблудила в тундрата. Виелица, студ, сняг. Започнали да крещят:
- Хора-а-а, помо-о-щ!
Иззад една пряспа се показал чукча:
- Като е в Москва - чукча, а тука в бурята - хора!
Чукча се качва в тролей и перфорира два билета.
- Защо перфорираш два билета? - го питат хората.
- Защото мога да изгубя единия.
- Ти може да изгубиш и двата билета.
- А, аз съм умен, имам и карта.
Чукчата се прибира у дома:
- Жена, стоплила ли си чая?
- Да.
Налива му чай, чукчата опитва - студен.
Ядосан го излива на главата на жена си и излиза от стаята.
Жената стои и си мърмори:
- Добре че не го бях стоплила, щеше да ме изгори.
Загубил се глухоням чукча в гората. Седнал на едно място и със знаци започнал да показва, че се е загубил. От гората излиза друг глухоням чукча и му разправя със знаци:
- Че си се загубил е ясно. Само не мога да разбера защо трябва така да крещиш и да плашиш дивеча.
Чукча се готви за лов на елени. Преди да тръгне дава настваления на жена си:
- Бъди внимателна, ако дойдат геолози на въртолети. Дай им да пият, нахрани ги, но ако поискат да си легнат, в никакъв случай не лягай под тях, защото ще забременееш.
Тръгва чукчата и веднага след него долитат на въртолети геолозите.
Жената ги нахранила, напоила, а след това единият геолог казал:
- Хайде да си легнем.
- Да си легнем, но мъжът ми не разрешава да лягам под тебе.
- Няма проблеми, ще легнеш върху мене тогава.
Жената се съгласила. На сутринта геологът се качва на вертолета и тръгва, а жената му маха отдолу на прощаване и мърмори:
- Лети, лети, глупаче мое бременно…