Малко преди нова година. Шефа влиза в един от кабинетите и гледа - на масата пиене, мезета, всички пушат...
- Забранил съм да се пие и пуши на работа!!!
Един от по-трезвите се обръща и отговаря:
- Абе шшшефе, ччче кккой работи?
Нова година е като при секса - в началото дълго се готвиш, харчиш пари, толкова се стараеш и всичко това за някоя секунда удоволствие!!!
- Какво е Нова година?
- Вечеря, която плавно преминава в закуска.
На празника за Нова година в детската градина:
- Дядо Мраз, благодаря за подаръка!
- Няма за какво, детенце!
- И аз така мисля, но мама държеше да ти благодаря!
Посрещане на Нова година. една дама казва на друга:
- Струва ми се, че преди дванадесет години сме посрещали нова година в една й съща компания.
- Наистина ли? Нещо не си ви спомням.
- И аз не помня добре лица. Но виж за тоалети - добре помня.
- Как изкара Нова година?
- Като подарък...
- ???
- Цялата нощ лежах под елхата...
След празнуването на Нова година. Звъни телефонът. Сънен човек:
" Кой идиот звъни в 16 часа през нощта!??!"
Спират един за превишена скорост:
- Превишена скорост! Защо?
- Ами ..заседях се с приятели, отпразнувахме Нова година, а жената сигурно вкъщи се е изпопритеснила!
- Каква Нова година? Десети януари е!
- Ами затова и бързам!
Какво пише в писмото на Лили Иванова до Дядо Мраз?
- Ей, малкия да не ме забравиш за Нова Година?
- Как изкара на Нова година?
- Не знам, още не са ми разказали.