- Докторе, снощи сънувах, че съм бик и изядох цяла копа сено!
- Не си заслужава да обръщатe внимание на подобни дреболии. Хората сънуват какво ли не!
- Дреболии! А къде ми е матракът?
Разговарят хирурзи:
- Чу ли, как не му е провървяло на нашия завеждащ отделение?
- Още не. Да не би най-сетне да са го уволнили за бездарност?
- Не, счупил си е крака.
- Е, това действително е лош късмет! И сега с какво ще прави операции?
Доктор-козметик направил на своята пациентка древногръцки профил, изгладил й бръчките, премахнал двойната брадичка, намалил й устата.
- Ще искате ли още нещо? - попитал накрая той.
- А можете ли да ми направите големи и изразителни очи?
- Разбира се! Погледнете сметката.
Индиец е на очен лекар. Там на таблото за проверяване на зрението му показват един ред от букви БКРДЖЧТПХ и го питат:
- Виждате ли какво пише тук?
- Естествено - казва индиеца. - Само не знам откъде знаете моминското име на жена ми!
Някакъв отива на лекар. Сяда на стола и казва:
- Докторе, ей тук ме боли…
Лекарят го преглежда, сбръчва вежди и пита:
- Пиеш ли?
- Ми … сипи!
Отива жена на лекар:
- Съблечете се.
- Срам ме е,докторе!
- Добре,добре,ще изгася осветлението.
Гологлав мъж влиза при доктора, а на главата му жаба. Лекарят гледа смутено и преди да каже каквото и да е било, жабата изведнъж проговаря: "Докторе, виж какво ми излезе на задника…"
Пациент възмутено говори на лекар:
- Докторе! Каква е тая огромна сметка, бе? Та ти ме лекува само две седмици….
- Мда, скъпи мой! Само ако знаеше, колко интересен е твоят случай и какво огромно изкушение изпитвах да доведа нещата до аутопсия, мисля, че нямаше да възразяваш изобщо за сметката си.
В докторския кабинет.
Докторът:
- Съжалявам, господине, имам една много лоша новина. Получих изследванията ви. Остават ви 10…
Пациентът:
- Какво?! Години, месеци, дни?!…
- 9,
- 8,
- 7,
- 6…
Човек отива при лекаря:
- Докторе, задушавам се, не мога да дишам!
- Пушите ли?
- Пуша, но не помага!