В съда. Обвинителя:
- Познавахте ли убития?
Подсъдимия:
- Не!!!
Обвинителя:
- А защо е бил в контакт листата в icq-то ви????
Късно вечерта. В тъмна уличка нападат млад мъж.
- Това е обир! Бързо! Давай всичко ценно!
- Ама, какво е ценно! Аз съм програмист!
- Добре, тогава заявка! Бързо! SELECT * FROM ДЖОБОВЕТЕ!
Ти на кого ще повишаваш шрифт?!!!
2020 година. Урок по български език:
"Как да пишем правилно емотикони."
Иванчо към учителката си:
- Ама как така грешен отговор, госпожо! Вие, с google ли ще спорите?
Седят два админа на облак в рая, пийват си биричката.
Изведнъж се появява трети, целия разрошен, бързо взима бира, само глъва една глътка, после изчезва. И така три пъти. После се появява:
- Уфффф
- Защо те дисконектва? Кофти провайдер?
- Не, реанимацията беше добра.
Жена на програмист го праща до магазина:
- Да купиш един салам и ако има яйца - 10.
След малко мъжът се връща с десет салама. Жена му го пита:
- Какви са тези салами? Защо си купил 10 салама.
- Как защо?! - имаше яйца…
Диалог между програмист и жена му, вечер след работа..
Прибира се той:
- Gооd еvеning dеаr, I`m nоw lоggеd in.
Жена му:
- Купи ли хляб?
- Ваd соmmаnd оr filеnаmе.
- Нали те помолих сутринта!
- Еrrоnеоus sуntах. Аbоrt?
- Какво става с новия телевизор?
- Vаriаblе nоt fоund…
- В края на краищата, дай ми кредитната си карта да отида до магазина
- Shаring Viоlаtiоn. Ассеss dеniеd…
- Ти мен обичаш ли ме, или обичаш само компютрите, или издевателстваш над мен?
- Тоо mаnу раrаmеtеrs…
- Защо ли се омъжих за теб.
- Dаtа tуре mismаtсh.
- Направо си отвратителен..
- It`s bу Dеfаult.
- Какво става със заплатата ти?
- Filе in usе… Тrу аftеr sоmе timе.
- Аз на теб каква съм ти?
- Unknоwn Virus!
Програмист е сред природата на пикник със приятелката си. ПО едно време казва:
- Виж, какво синьо небе! Точно като на Windows 98!
Програмист се прибира в пет часа сутринта. Жена му изнервена го очаква на вратата:
- Миришеш ми на чужди компютри