Колко таксиметрови шофьори са нужни за да сменят една електрическа крушка? Двама. Единият сменя крушката, а другият обяснява колко е натоварен трафика.
Българин отива в Америка да работи при негов приятел.Когато се срещат,приятелят му посочва една улица в центъра на Ню йорк и казва:
-Аз,прияталю,работя на тази улица.Всяка вечер намирам по нещо-я обица,я пръстен,я някоя банкнота и така си живея.Ти ще работиш на онази.
Същтата вечер още двамата излезли на работа и новият както се разхождал из неговата улица,видял под една улична лампа доста дебел портфейл на тротоара.Тъкмо се навел да го вдигне,па се замислил и му теглил един здрав ритник.
-Айде стига бе,още от първия ден ще работя....
Бай Ганьо бил на състезание в Америка за най-дълго ядене и пиене, без да излизаш от стаята.. Спечелил първо място и тръгнал да се прибира. По време на полета на филипините му се приходило по голяма нужда , и като незнаел къде , отворил илюминатора и се изходил през прозореца. Кацнал на летищато благополучно и се прибрал. В къщи попитал жена си :
-Пено , във вестниците пише ли нещо за мен?
-Не мога да намея - отговорила тя Но тук пише , че над филипините е имало гомнян тайфун и един носорг е убит с коркова тапа.
През комунизма.Влиза милиционер при доктора и мълчи.Доктора го пита:
-Вие от какво се оплаквате?
Милиционера пак мълчи.Сваля си шапката-на челото му има жаба.Жабата казва:
-Докторе виж какво ми излезна на задника.
Пиян влязъл в един бар, но барманът отказал да му сервира.
- Вече достатъчно сте пили - казал той. - Няма да ви сервирам.
След пет минути пияният пак дошъл. Барманът бил неумолим.
- Няма да ви сервирам повече алкохол. Вече сте пили повече от
достатъчно.
След пет минути вратата се отворила и пияният влязъл за трети път.
- Вижте - заявил барманът, - няма да ви сервирам. Прекалено
сте пиян.
Пияният кимнал с глава.
- Сигурно - отвърнал той. - И в предишните два бара ми казаха
същото.
Мъж седял пред един бар и кротко си поркал, когато някаква монахиня започнала да му чете лекция за вредата от алкохола.
- Откъде знаете, че алкохолът е вреден? - попитал мъжът. -Опитвали ли сте?
- Не, естествено - заявила монахинята.
- Тогава позволете ми да ви почерпя едно и после, ако все още смятате, че е алкохолът вреден, обещавам повече да не слагам и капка в устата си.
- Но никой не бива да вижда, че пия - смутила се монахинята.
- Добре, ще кажа на бармана да ви сипе в чаена чаша. Мъжът влязъл вътре и поръчал бира и водка.
- Бихте ли сипали водката в чаена чаша?
- А, не - отсякъл барманът. - Пак ли оная проклета монахиня?
Късно през нощта пиян е застанал на колене под улична лампа и явно търси нещо. Доброжелателен минувач му предлага да му помогне.
- Какво сте изгубили? - пита той.
- Часовника си - отвръща пияният. - Падна, когато се препънах на паважа.
Минувачът също започва да търси, но след петнайсет минути от часовника все още няма и следа.
- Къде точно се спънахте? - пита минувачът.
- На съседната пряка.
- Тогава защо търсите часовника си тук? Пияният отвръща:
- Защото под лампата е много по-светло.
Мъж останал шест часа в бара, преди да се прибере вкъщи при жена си пиян като кирка.
- Къде беше? - попитала го тя.
- Бях в един удивителен бар - като се олюлявал на краката си, изфъфлил той. - Казва се „Златният бар" и там всичко е златно. Вратата е от чисто злато, подът е златен, златни са даже писоарите.
- Какви ги дрънкаш? - изсумтяла жената. - Не ти вярвам.
- Ето - казал мъжът и извадил лист хартия от джоба си. - Обади се на този номер, щом не ми вярваш.
На другия ден жената се обадила на номера от листа.
- „Златният бар" ли е?
- Да - потвърдил барманът.
- Кажете ми, наистина ли вратата ви е златна?
- Естествено - отвърнал барманът.
Ами подът?
- И той.
- И писоарите ли? Последвало дълго мълчание, след което барманът извикал:
- Ей, Дюк, струва ми се, че знам кой е пикал снощи в саксофона ти!
Пътен полицай в Калифорния спрял шофьор за това, че не спазил пътен знак.
- Знаете ли защо ви спрях? - попитал той.
- Аз намалих скоростта, нали? - отвърнал шофьорът.
- Но на знак „стоп" трябва да спрете.
- Да спра, да намаля скоростта, има ли разлика?
Полицаят толкова се ядосал, че извадил палката си и започнал
да удря шофьора по главата, викайки:
- Е, да спра ли искате, или да намаля скоростта?!
Новопостъпил нюйоркски полицай за пръв път излязъл с патрулна кола. Сержантът му дал по-опитен партньор. След час ги пратили да разпръснат група хора, които се мотаели на ъгъла на Четирийсет и трета улица.
- Аз ще се справя сам - възбудено заявил новобранецът. Когато стигнали на Четирийсет и трета улица и видели малката тълпа на ъгъла, той скочил от колата и извикал:
- Добре, разкарайте се. Нямате ли си домове?
Тълпата не бързала да изпълни заповедта, затова полицаят повторил:
- Хайде, разотивайте се.
Озадачени, хората бавно тръгнали в различни посоки. Новобранецът се качил в колата.
- Не беше зле, а? - гордо попитал партньора си той.
- Да, добре се справи. Жалко, че беше автобусната спирка...